Kauden päätöstilaisuus

Helsinki Ski Club kauden 18-19 päätöstilaisuus palkitut

     

AHKERAT TREENAAJAT

   

Vihti-tiimi (AK5), Vihti malja

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Iida Peltoniemi

   

Vihti malja: ahkera treenaaja

   
     

U8-U12, Vihti Malja

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Olivia Harju-Jeanty

   

Vihti malja: ahkera treenaaja

   
     

U14-U16, Vihti malja

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Heini Maunuksela

   

Vihti malja: ahkera treenaaja

   
     

PARAS TYTTÖ/POIKA/URHEILIJA

   

Paras tyttö U8-U12

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Isabel Rautio

   

Loppukilpailut P 2., SP 4., SG 4.

   

ES-Cup. Kokonaistulos 3.

   
     

Paras poika U8-U12

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Joonas Tamminen

   

Aluemest. SG 3., P5.

   

ES-Cup. Kokonaistulos 1.

   
     

Paras urheilija U14-16

Kiertopalkinto, kunniakirja, stipendi

(100 EUR)

Erik Saravuo

   

SM M16, S 1., SG1., AY 1., P 1., PP 2.

   

Alpecimbra P 2., PP1

   

 

U14 -MENESTYJÄ

Rene Linnatsalo

SM M14 S 2., GS 1., P 1., PP 1.

Alpecimbra P 1.,  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kunniakirja, stipendi

(100 EUR

 

FIS-MENESTYJÄ

Stipendi (150 EUR) ja kunniakirja

Nella Korpio

   

WC SL 23 pistettä kaudella 18/19

   

22.12.2018 Courchevel WC SL 23. sija

   

5.1.2019 Zagreb WC SL 20. sija

   

8.1. Flachau WC SL 27.sija

   
     

KAUDEN KEHITTYJÄT

   

Kauden kehittyjä U8-12

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Erika Piirainen

   
     

Kauden kehittyjä U14-16

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Kasper Niemi

   
     

RYHMIEN KEHITTYJÄT (AK 1, AK 2, AK 5)

Pokaali ja Kunniakirja

Rudolf Hallika

AK1

 

Emma Pajala

AK2

 

Iiris Valtanen

AK5

 
     

Vuoden valppi-urheilija

Kiertopalkinto, kunniakirja,

stipendi 100 EUR

Bea Westerstråhle

   
     

Vuoden master-laskija

Kiertopalkinto ja kunniakirja

Petteri Stenius

   
     
     

TSEMPPARIT

Pokaali ja Kunniakirja

Aksel Salokangas

AK1

 

Robert Hallika

AK1

 

Vejne Tötterman

AK1

 

Emil Harju-Jeanty

AK2

 

Elli Piirainen

AK2

 

Reima Lahtinen

Harj.ryhmän ulkop. Menestyjä

Eero Saravuo

AK3

 

Laura Turunen

AK3

 

Joanna Laakso

AK4

 

Altti Pyrrö

AK4

 

Samuel McCartney

AK5

 

Mia Feodoroff

AK5

 

Simo Välikangas

Liljander

 

Mika Kivimäki

KTM-Vissi

 

Kari Kangas

KTM-Vissi

 
     

SM- / Loppukilpailumitalistit

Kunniakirja + ruusu

Puuhapark -loppukilpailu

   

Laura Turunen

N12, SG 3.

 

Isabel Rautio

N12, P 2.

 

Sulo Lahtinen

M10, SP 3.

 
     

SM

   

Heini Maunuksela

N14, S 2., AY 3., SP 2., P3.

Rene Linnatsalo

M14, S 2., SP 1., P1., PP1.

Erik Saravuo

M16, S 1., SG1., AY 1., P 1., PP 2.

Kasper Pääkkönen

M16, S 3., SG 2., SP 2.

Kasper Niemi

M16, AY 3.

 

Mikko Lemponen

M16, P 3.

 
     

SM (FIS)

   

Jade Linnatsalo

U18 P 2.

 

Inka Antikainen

U21 S 3., U21 SC 2., YL SC 3.

Henri Hahtela

U18 SC 1., YL SC 1.

Teemu Pietikäinen

U18 SP 2., U18 S 1., U18 SG 2.

Sami Liukkonen

U21 SP 3.

 

Jens Henttinen

YL P 1.

 
     

SEURAMESTARI

Pokaali ja kunniakirja

Teemu Laakso

   

Nopein aika Vihti Ski cupissa (2krs. yht. aika)

   
     

Vuoden lanaaja

Viinipullo ja kunniakirja

Pauliina Piirainen

   
     

Vuoden alppimutsi

Viinipullo ja kunniakirja

Satu Rauha

   
     

Kunniamaininta masters laskijoille

   

HSC voitti Finnish Masters Cup kokonaiskilpailun

   

Seurapisteiden 1. pisteillä 1361

   

 

Päätöstilaisuudessa otetut kuvat on julkistettu Helsink Ski Clubin facebook sivuilla

 

Share this page: